Zapraszamy Cię na 5 tygodniowy program,
który pomoże Ci doświadczyć i zrozumieć,
że Twoja wrażliwość jest darem, nie przekleństwem.
Program pomoże Ci zobaczyć dar, który ma Twoja wrażliwość
i nauczyć się nim opiekować.

ZACZYNAMY 18 MAJA.

Świat potrzebuje Twojej Wrażliwości.


A czasy, w których trzeba było się jej wyprzeć
i włożyć zbroję, by jakoś przetrwać w świecie, właśnie mijają.


Wrażliwość jest nową siłą.

Ma moc zmieniania świata.

Tym razem będziemy poznawać wrażliwość od strony intelektu (wykłady-webinary),
a także przez doświadczenie (krąg, medytacje).Kurs jest przeznaczony dla Kobiet, którym trudno jest przyjąć swoją wrażliwość, zgodzić się na nią i na siebie w pełni.

Dla tych, które chcą raz na zawsze wyjść z trybu walki, także tej ze sobą i chcą uwolnić się od przymusu naprawiania siebie.

Dla tych, które pracują z ludźmi, a wrażliwość jest ich narzędziem pracy.

Dla tych, które mocno czują innych - cudze emocje, uczucia, nastroje - mają wrażenie, że przejmują czyjeś stany, chcą zrozumieć dlaczego tak jest i co można z tym zrobić.

Dla tych, które chcą nauczyć się mówić o swojej wrażliwości tak, by być zrozumianym.
W ciągu tych 5 tygodni będziemy wspólnie odkrywać czym jest wrażliwość, jak się przez nas przejawia, czym są granice i jak o nie dbać, będąc wrażliwą osobą, jakie jest znaczenie regeneracji i odpoczynku i jak, dzięki temu, można rozpoznać we wrażliwości swój unikalny dar.
Czym będziemy się zajmować:


WRAŻLIWOŚĆ - CZYM JEST?

Będziemy przyglądać się wrażliwości w dwóch aspektach - jako jakości, która wspólna jest wszystkim żywym istotom i tej wrażliwości w nas - indywidualnej, unikalnej jakości; sposobowi w jaki wrażliwość się przez nas przejawia, i co ją w naszej życiowej historii spotkało. Będziemy też mówić o wysokiej wrażliwości, empatii, nadwrażliwości by wprowadzić porządek pojęciowy, a także by porozmawiać o pułapkach etykietkowania. Będziemy sprawdzać czym wrażliwość jest a czym nie jest dla każdego z nas.


WRAŻLIWE GRANICE

Będziemy przyglądać się temu czy wrażliwość jest bezbronna. Czym są granice, jak je w sobie poczuć i jak zgoda na swoją wrażliwość może nam w tym pomóc. Jak czuć granice, komunikować je, jednocześnie nie odgradzając się od czucia i nie stawając murów. Z poszanowaniem dla swojej empatycznej natury. Jak wrażliwe reagować na przekraczanie granic i nadużycia wobec nas, a także w wobec innych.


ODPOCZYNEK I REGENERACJA

Jak dać sobie zgodę na odpoczynek, regenerację, bezczynność. Jak zadbać o siebie i swoją wrażliwość i dlaczego to jest kluczowe by móc ją przyjąć, zbudować z wrażliwością głęboką, karmiącą relację i zobaczyć w niej dar.

Będziemy poznawać strategie wspierające regenerację i szukać tych, które są dla nas najbardziej odpowiednie. Uczyć się opiekowania się swoją wrażliwością. Robić miejsce na ciszę, na ukojenie. Przyglądać się mocy bezczynności. Badać sposoby na odłączenie się od intensywności codzienności, od nadmiaru informacji, elektroniki i sieci.  Budować w swoim życiu przestrzeń dla połączenia z naturą.


WRAŻLIWOŚĆ JAKO DAR

Będziemy rozmawiać o tym, że intuicja jest darem od wrażliwości. I przyglądać się jak możemy ją rozwijać. Będziemy doświadczać tego z jakiego miejsca możemy zobaczyć wrażliwość jako dar. Co jest potrzebne, żeby ten dar mógł się ujawnić. Doświadczymy jak zbudowanie mocnego centrum i połączenie z wewnętrznym prowadzeniem przemienia wrażliwość w największą siłę. I sprawdzimy jaki dar niesie twoja unikatowa ścieżka wrażliwości.Co będzie się działo:


W 5 kolejnych wtorków, o 19.00 spotkamy się na kręgu warsztatowym wokół każdego z tematów (ostatnie spotkanie będzie podsumowujące).
Krąg jest żywym doświadczeniem w intymnej przestrzeni - nie będzie nagrywany. Krąg trwa 2 godziny.


2 razy spotkamy się na wykładzie - webinarze.
Webinar będzie nagrywany, ale można być też na żywo, zadawać pytania, komentować.


Otrzymasz nagrania 5 medytacji, które będą wspierać Cię w całym procesie.


Otrzymasz dostęp do platformy kursowej, na której zamieszczone będą nagrania webinarów i medytacji.


Dołączysz do dedykowanej grupy na Facebooku.KIEDY?

Warsztaty rozpoczynamy kręgiem we wtorek, 18 maja


JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Kliknij w guzik ZAPISUJĘ SIĘ! Po wypełnieniu formularza otrzymasz informacje i dane do wpłaty. 

Jeśli masz pytania, napisz na kontakt@szkolawrazliwosci.comWarsztat prowadzi Małgorzata Michaluk

Jestem współinicjatorką Szkoły Wrażliwości.

Przez wiele lat pracowałam z dziećmi z autyzmem i wyzwaniami spotykając się z niezwykłą wrażliwością w nich i dzięki ten wrażliwością w sobie. Przez ten czas zaprzyjaźniłam się
​z jakością dziewczynki, tą najbardziej czującą, żywą i wrażliwą częścią w nas. Z wykształcenia jestem pedagożką specjalną i filozofką, z zamiłowania badaczką tropów starej pamięci. Specjalizuję się w odczytywaniu subtelnych sygnałów, bywam głosem dla tego, co niewypowiedziane. Podróżuję, odwiedzam miejsca, które pamiętają. Mieszkam w Lizbonie, nad rzeką Tejo, blisko miejsca, w którym łączy się oceanem.


Wspiera merytorycznie i duchowo :) Anna Rogowska.


Server IP: 16.162.17.243