WRAŻLIWOŚĆ JAKO PRZEWODNICZKA


13 tygodni, by zbudować w sobie zdrowy wzorzec doświadczania wrażliwości


Nauczysz się jak z wrażliwości zrobić fundament w relacjach z innymi i w swojej pracy z ludźmi.

Doświadczysz tego co to znaczy żyć wrażliwością i w oparciu o nią tkać swoje życie.

Zaczerpniesz inspirację.

Nakarmisz się.

Zbudujesz w sobie 3 pokolenia - dziewczynkę, świadomie czującą kobietę i starszyznę - tę, która wie.


Zapraszamy Cię do 13 tygodniowego procesu, który pomoże Ci zrozumieć swoją wrażliwość, przyjąć ją, uszanować i nauczyć się kierować nią w życiu. 


Damy Ci zdrowy wzorzec doświadczania swojej Wrażliwości.

Poczujesz w sobie trzy pokolenia - dziewczynkę, świadomie czującą kobietę i starszyznę.

Zobaczysz jaka moc płynie z połączenia ich w sobie.

Nauczysz się czerpać ze zdrowego korzenia.


Pracujemy w małej grupie, w intymnej atmosferze. Będziesz miała dużo przestrzeni dla siebie, będziesz miała okazję poczuć siostrzane wsparcie i nawiązać karmiące autentyczne relacje z innymi kobietami, które - tak jak Ty - chcą podążać Ścieżką Wrażliwości. Poczujesz, że nie jesteś sama.


Odzyskamy i umocnimy kontakt z dziewczynką i starszyzną – postaciami w nas, które prowadzą na ścieżce połączenia.

Poczujemy w sobie czującą, świadomą kobietę, która zna moc płynącą z wrażliwości. 

Osadzimy się w swoim cestrum. Zajmiesz miejsce w centrum swojego życiea, by ono bylo w pełni Twoje i o Tobie. 

Dzięki mocy kręgu stworzymy przestrzeń dla wrażliwości by mogła się ujawnić i przemówić w świecie.

Pracujemy przez spotkania w kręgu warsztatowym, wizualizacje i medytacje.


13 SPOTKAŃ W KRĘGU WARSZTATOWYM


Będziemy spotykać się on-line na kręgach warsztatowych, podczas którego w będziemy tworzyć przestrzeń dla wrażliwości, by mogła się ujawnić, pokazać i wyrazić taka jaka jest, w każdej z nas.  

Kręgi odbywają się na ZOOMie.

Każdy krąg trwa 2 h, jest na żywo i nie jest nagrywany, dlatego ważna jest Twoja obecność.

4 TEMATYCZNE WYKŁADY


1. DZIEWCZYNKA 


2. CZUJĄCA KOBIETA


3. MOJE CENTRUM 


4. STARSZYZNA


Wykłady będą nagrywane i udostępnione na platformie kursowej.13 MEDYTACJI


W całym procesie wspierać nas będą medytacje.

Medytacje łączą spotkania w kręgu, są przystankiem, przestrzenią “pomiędzy”.

Będą jak oddech i zanurzenie po nim. Medytacje pomogą oczyścić  przestrzeń z emocji, dać pole swojej wrażliwości, by spotkać się ze sobą, siebie usłyszeć. Medytacje będą nagrywane
i udostępnione na platformie kursowej.


Kurs składa się z 4 modułów. W ramach każdego modułu spotykamy się 2 razy na kręgu warsztatowym. W każdym module na platformie kursowej dostępne będą także nagrania wykładu i 2 medytacji. Zaprosimy Cię do dedykowanej grupy na facebooku, która będzie przestrzenią wymiany i wsparcia dla uczestniczek kursu.


MODUŁ I
CO NAS PROWADZI DO WRAŻLIWOŚCI


Dziewczynka

Będziemy kontaktować się z jakością dziewczynki w nas, a także z dziewczynką, którą byłyśmy. Pozwolimy jej się poprowadzić na ścieżce wrażliwości. Będziemy uczyć się tego 
jak chronić swoje delikatne części przed nadużyciami – zarówno ze strony innych jak i samej siebie.

MODUŁ II
CO TWORZY PRZESTRZEŃ

DLA WRAŻLIWOŚCI?


Czująca kobieta

Będziemy rozwijać umiejętność świadomego czucia. Uczyć się jak sprawić by umysł i ciało były dla siebie sprzymierzeńcami. Będziemy szukać sposobów na tworzenie przestrzeni dla wrażliwości w swojej codzienności i w świecie.

MODUŁ III
CO NAS PRZYBLIŻA

DO WRAŻLIWOŚCI?


Moje centrum

Nauczymy się rozpoznawać w sobie miejsce centrum by wspólnie sprawdzać co jest potrzebne by już go nie opuszczać. Zajmiesz miejsce w centrum swojego życia, by z tego miejsca tkać dla siebie nową opowieść. Tworzyć życie, które jest w pełni Twoje i o Tobie.

MODUŁ IV
CO DAJE ODWAGĘ

BY ŻYĆ WRAŻLIWOŚCIĄ?


Starszyzna
Będziemy uczyć się tego jak ufać sobie.
Swojej intuicji, mądrości ciału i duszy. Dowiemy się jak wykształcić w sobie samej postać starszyzny, która jest życzliwa, wspierająca, nieoceniająca. I jak w oparciu o tą jakość budować siostrzeństwo.Jeśli:


  • chcesz odzyskać swoją wrażliwość, przyjąć ją i zacząć kierować się nią w życiu (osobistym i zawodowym),
  • dajesz za dużo, jesteś wyczerpana, przestałaś czuć ciało, siebie, przyjemność,
  • wyzwaniem jest dla Ciebie czucie swoich granic i komunikowanie ich,
  • chcesz robić przestrzeń na wrażliwość w swoim życiu i w świecie


to zapraszamy Cię do wspólnej podróży.Dla kogo:


Kurs przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, które chcą odkrywać swoją wrażliwość. 
Kręgi warsztatowe


Kręgi prowadzą Anna Rogowska i Małgorzata Michaluk

Podczas kręgów będziemy brać udział w doświadczeniach, które:

- pomogą nam zrozumieć swoją wrażliwość, uznać i uszanować ją,

- zobaczyć przekonania, schematy i strategie, które nie pozwalają nam być z nią w pełnym kontakcie,

- zrozumieć jak nasze czucie może być potrzebne dla świata i dlaczego warto ujawnić się w świecie ze swoją wrażliwością i jak robić to bezpiecznie.


Czym jest krąg?


Spotkania w kręgu to bardzo pierwotna formuła. Ludzie od zawsze zasiadali w kręgach, bo po prostu gromadzili się przy ogniu, który wyznaczał centrum. Dlatego taka forma pracy pozwala być wszystkim na równi i skupić się na tym co w środku najważniejsze. W środku, w tym wspólnym centrum, jak i tym osobistym, wewnętrznym środku – centrum. Praca w kręgu ułatwia dbanie o swoją przestrzeń i przestrzeń całości, jaką tworzymy razem.

Kiedy wypowiadamy się ze swojego centrum, zawsze jest to prawdziwe i autentyczne. Pada wtedy mniej słów, ale o głębszym znaczeniu. Łatwiej jest usłyszeć i poczuć siebie. I taka jest rola kręgu.

Każda osoba jest ważnym głosem w całości. Ponadto krąg nie ma początku ani końca. To nadaje symboliczną formę tej pracy. Pozwala poruszać się po wielu wymiarach, krążyć po spirali. Wszystkie te właściwości tworzą wyjątkową atmosferę. Na tym właśnie polega magia kręgu.


Medytacje 


Po każdym kręgu na platformie otrzymasz nagranie medytacji, która będzie uzupełnieniem całego procesu. 

Medytacja pomoże Ci zatrzymać się, poczuć przepływ energii w ciele. 

Zakorzenić się i osadzić w sobie, w swoim centrum. Może także stać sie codzienną praktyką, która wspiera w byciu w swoim centrum, w robieniu miejsca na każdy glos w sobie. 

O prowadzących

Anna Rogowska - jestem współinicjatorką Szkoły Wrażliwości, psycholożką, terapeutką ciała i autorką pracy poprzez baśnie. Specjalizuję się w pracy z kobietami, które są zmęczone nieustannym byciem dla innych. Pomagam im zregenerować siły, by miały z czego dawać. Jak to robić? Odpowiedzi szukam wśród kobiet. Tych, które są na wyciągnięcie ręki, tych, z których pochodzimy, jak i tych pradawnych, mitycznych, z baśni. Pracuję indywidualnie poprzez sesje terapeutyczne i sesje masażu. Prowadzę autorską metodą cykl warsztatów rozwojowych Dzika Kobieta – Bliskie Spotkania, inspirowanych baśniami z książki „Biegnąca z wilkami” C.P. Estes oraz 9 – miesięczny program dla terapeutek Ta, Która Wie – zaufaj sobie. Jestem inicjatorką Kręgu Kobiet, które zajmują się pomaganiem.
www.anna-rogowska.plMałgorzata Adela Michaluk - jestem filozofką i terapeutką pedagogiczną oraz life coachką i terapeutką masażu tajskiego. Wspieram kobiety i mężczyzn w zrzucaniu starej skóry.
Czyli w zmianie, w życiowej transformacji.
Robię to przez sesje indywidualne wsparcia w zmianie a także kręgi kobiet, kręgi snów, warsztaty, kursy spotkania on-line i na żywo, kręgi i warsztaty dla mam i córek, kobiet i dziewczynek.

www.kobietawzmianie.plW trzech pierwszych edycjach kursu warsztaty, wykłady i medytacje prowadziły także
Anija Miłuńska, Natalia Miłuńska i Monika Żelazek.
To razem z nimi i dzięki nim odkrywałyśmy ścieżkę wrażliwości. To jaki ma obecnie ksztalt jest w dużej mierze wynikiem ich pracy i tego, czego od nich mogłyśmy się nauczyć. Dziękujemy!

Kiedy?

Kurs rozpoczynamy w 12 kwietnia.


Gdzie?

Otrzymasz dostęp do platformy kursowej, na której umieszczać będziemy wszystkie materiały.

Kręgi warsztatowe, wykłady i warsztaty tematyczne będą odbywały się za pośrednictwem platformy ZOOM.

Dedykowana grupa na Facebook

Po zapisaniu się otrzymasz instrukcje oraz szczegółowy harmonogram.


Koszt

Kurs kosztuje 4200 zł.

Do 2 kwiatnia obowiązuje cena early birds 3600 zł (1200 zł za miesiąc)


Zapisy


Kliknij w przycisk i wypełnij formularz, w odpowiedzi otrzymasz wszystkie info i dane do wpłaty.

Jeśli masz pytania, napisz do nas na kontakt@szkolawrazliwosci.comCo mówią uczestniczki poprzednich edycji kursu?


 Genialny, innowacyjny, przemyślany warsztat, który dobrze prowadziłyście. Nie wiem jak (bo umysł nie jest do tej drogi przyzwyczajony), ale poprowadziłyście nas zupełnie nową, wspaniałą i bujną ścieżką pełną dzikich roślin i starych drzew, a dodatkowo mam poczucie, że szłam nią naprawdę ( z plecakiem wypełnionym butelką z wodą i potrzebnym prowiantem) w towarzystwie innych kobiet, które szły w TO miejsce w tym samym celu, z Wami -przewodniczkami, które oświetlałyście drogę, trzymałyście grupę, czasem sprawdzałyście mapę, ale też byłyście czujne na to co się poza światłem dzieje, bo tam jest prawdziwe dzikie życie, na które trzeba mieć baczną uwagę.. Dziękuję za to poprowadzenie. Dalej to we mnie żyje, dziękuję! 

Ewa


Szkoła Wrażliwości to cykliczne, co tygodniowe spotkania w kręgu kobiet mocy - wspaniałych prowadzących Ani, Małgosi i Moniki, goscinnyh warsztatów Aniji i Natalii i świadomych uczestniczek, które zdecydowały się przeznaczyć jesień na głęboka podróż i doświadczenie mocy wrażliwości. Dziękuję za ta wspaniałą głęboką możliwość odnowienia wewnętrznej mocy - podróży przez cykle kobiecego życia - czucia, wrażliwości, zabawy małej dziewczynki, mądrości odważnej staszej kobiety, i mocy Bogini - świadomoej wrażliwej dojrzałej kobiety.  Sama wspieram kobiety w rozwoju na drodze transformacji, dlatego bardzo ważne i cenne jest dla mnie, żeby zadbać o siebie, aby potem przekazać to co najlepsze innym. Polecam ten program każdej kobiecie, która chce świadomie czerpać z wewnętrznej kobiecej mocy - wrażliwości serca i duszy, mądrości kobiet współtowarzyszących i doświadczać wspierającego siostrzeństwa.

Balance with Alice


Już samo uświadomienie sobie intencji i wypowiedzenie jej było przełomowe. warsztat stworzył okazje do podążania za intencją.


Tak wiele perełek odkryłam, niektóre objawiły się boleśnie, inne były jak miód. Od kręgu nauczyłam się bycia ze sobą, gdy inni dzielą się swoim światem. Perłą dla mnie było spotkanie z Aniją, którą szczerze kocham, jest jak Matka wszystkich. Doświadczenie Skały, mądrość Drzewa, delikatność Wody, miłość Ziemi, Odwaga Ognia - tym emanuje i obdarowuje. To był dla mnie przywilej, przebywać w tak czystej i pięknej energii. Od takich Kobiet chcę czerpać mądrość, inspirować się i wzrastać. O mojej wrażliwości nauczyłam się, że jest jak brzoza, kocha i wiernie czeka ma moją miłość.


Ania Linhart

Czuję, że Wasz duet - Aniu i Małgosiu - jest niezwykły! Aniu, Ty masz tak wspaniały dar patrzenia na wszystko z tak zupełnie innej prespektywy, słuchania wszystkich i wyławiania perełek, o jakich nigdy bym nie pomyślała. Przynosisz do Kręgów głębokie czucie, integrację, empatię i połączenie z czymś większym. To jest niesamowita energia! Małgosiu, Twoje doświadczenia są niesamowitym przeżyciem. Pamiętam każde jedno, które Ty prowadziłaś. Masz ogromny dar zabierania kobiet w inne światy, inne wymiary, inne rzeczywistości. Jak wytrawny przewodnik prowadzisz w miejsca nowe i nieznane ale z takim wyczuciem i czułością, że nadal same kierujemy swoim losem (schody - prowadzą w góre? a może w dół? :)). Dzięki Tobie mam w mojej pamięci świat personalnych baśni, głęboko połączonych z moimi emocjami, światłem, kolorem, dotykiem, węchem, smakiem, dźwiękiem. Nigdy ich nie zapomnę i bardzo Ci za nie dziękuję!Ania Zola


Masz pytania?

FAQ

Wciąż masz wątpliwości czy ten program jest dla Ciebie? Zobacz poniżej, czy znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jeśli nie, to po prostu skontaktuj się z nami. Chętnie porozmawiamy.


Dlaczego 13 tygodni?

13 jest liczbą baśniową. Jej symbolika nawiązuje do baśni o śpiącej królewnie - 13 wróżka reprezentuje jakość, która została zmarginalizowana, wyparta, niechciana. Ponieważ w Szkole Wrażliwości zapraszamy do tego by przebudzić się do życia z wrażliwością, do uznania wrażliwości w innych oraz robienia na nią miejsca w świecie, liczba 13 jest jak najbardziej na miejscu. Baśnie i zawarta w nich symbolika są ważnym “narzędziem” wspierającym na ścieżce wrażliwości. Pierwsza edycja kursu trwała 9 tygodni. Ubogaciła nas w wiele wniosków i wrażeń, którymi chcemy dzielić się w edycji drugiej. Dlatego, by wejść jeszcze głębiej, jednocześnie nie przesadzając z intensywnością, potrzebujemy więcej czasu. To rozwiązanie wspaniale sprawdziło się w 2 edycji kursu. 13 tygodni to odpowiednio długi czas by mogla się w nas zadziać autentyczna zmiana. Czy mogę wziąć udział w kursie jeśli nie korzystam z facebooka?

Tak! Grupa na Facebooku jest przestrzenią wymiany i wsparcia, ale wszystkie nagrania i materiały będą dostępne na platformie kursowej oraz w e-mailach. Możesz dzielić się lub poprosić o wsparcie za pośrednictwem e-mail’a.


Czy mogę otrzymać fakturę?

Oczywiście, wystarczy, że w mailu podasz dane, na które ma być wystawiona.


Czy kręgi będą nagrywane?

Kręgi nie będą nagrywane. Krąg jest przestrzenią o dużym poziomie intymności, jego wartość stanowi żywa obecność i gotowość do dzielenia się i dawania uważności dla tego czym dzielą się inne kobiety. Krąg buduje uzdrawiającą więź między tymi, które w nim zasiadają, a także pole, które nas chroni. Na wstępnie kursu otrzymasz nagranie, na którym opowiadamy czym jest krąg i jak się w nim odnaleźć, które pomoże zrozumieć dlaczego kręgi nie są nagrywane.


Czy wykłady i medytacje będą nagrywane?

Tak, wykłady i medytacje będą nagrywane i dostępne na platformie kursowej przez 13 tygodni od zakończenia kursu.


Czy mogę zrezygnować/dołączyć w trakcie trwania kursu?

Program jest zaplanowany jako całość. Pracujemy w stałej grupie, co buduje bezpieczną przestrzeń. Wszystkie tworzymy tą całość. Nie ma możliwości dołączenia w trakcie, bądź wzięcia udziału tylko w jednym module.

Jeśli w trakcie programu chcesz zrezygnować nie zwalnia cię to z opłaty. W trudnych przypadkach losowych cena lub sposób płatności mogą być negocjowane.

Server IP: 50.18.238.17